Off

10 marca 2018r . (sobota) w Górach Bialskich, w gminie Stronie Śląskie w Powiecie Kłodzkim, odbędzie się trzecia edycja najdłuższego polskiego maratonu narciarskiego SGB Ultrabiel (60 km.) i biegów towarzyszących (30 i 13 km).
Uczestnicy biegu głównego będą rywalizować na trasie prowadzącej nie tylko w Polsce, ale też po stronie czeskiej.

Ultrabiel to najdłuższy polski maraton narciarski. Trasa biegu liczy 60 km i prowadzi po przepięknych zakątkach najdzikszej części Sudetów w Górach Bialskich. W tym roku organizatorzy zdecydowali się uatrakcyjnić zawody. Długość pętli biegu głównego wyniesie 30 km i zaprowadzi zawodników także na trasy po czeskiej stronie granicy (podczas pierwszej edycji zawodnicy biegali tylko po polskiej stronie). Uczestnicy biegu na 60 km pokonają pętlę dwukrotnie.

Średni dystans zawodów także zostanie znacznie wydłużony. Zamiast 20 km, jak w marcu 2016 roku, zawodnicy w nadchodzącej edycji pokonają 30 km. Rywalizacja odbędzie się na tej samej pętli, co w biegu na 60 km, tyle że trzeba będzie pokonać ją tylko raz. Najkrótszy dystans Ultrabiel urośnie natomiast do 13 km, a trasa tego wyścigu w znacznej większości została zaprojektowana od nowa.

Jedną z ważniejszych modyfikacji na wszystkich dystansach drugiej edycji Ultrabiel będzie inaczej poprowadzony odcinek zjazdu do mety. Spadek będzie łagodniejszy i łatwiejszy do pokonania zwłaszcza dla mniej zaawansowanych uczestników biegu.

Start i meta wyścigu, biuro zawodów, jak też “wioska zawodnicza” zlokalizowane będą w tym samym miejscu co w roku 2016.

Wszystkie trzy biegi Ultrabiel 2018 – na 60 km, 30 km i 13 km – rozgrywane będą techniką klasyczną.